5 paź 2014

DIY-podkładka pod napoje


Heej :)

Jesienna piękna niedziela za oknem, aż chce się zrobić coś ozdobnego do domu! Dziś pokażę Wam DIY jak zrobić podstawkę pod napoje. Prosty, niskobudżetowy sposób aby urozmaicić swoje otoczenie! Pełne DIY z komentarzem możecie obejrzeć w moim filmie z YouTube poniżej, a pod filmem zamieściłam kilka zdjęć z podpisem dla tych, którzy nie chcą oglądać :)


 Moje podkładki z Kicią, które wykonałam wcześniej :)

Potrzebujecie twardego kartoniku, ja używam takiego o grubości 1,5-2 mm.

Malować będę farbą akrylową, gdyż najlepiej nadaje się do takich zadań. Możecie jednak użyć nawet plakatówek, tylko uważać później przy impregnacji lakierem, żeby się nie rozmazały. Akryl jest farbą z żywic poliakrylowych, syntetyczną, która jest odporna na wilgoć, a plakatówki, tempery czy akwarele tej odporności nie mają.

 Do impregnacji-czyli zabezpieczenia przed ścieraniem farby itp używam zwykłego lakieru do drewna z połyskiem. Możecie użyć także werniksu do farb akrylowych.

 Tak wygląda pomalowana przeze mnie podkładka. Uzyskałam efekt starego nieszlifowanego drewna pomalowanego farbą olejną-w filmie tłumaczę jak to zrobić.

 Do ozdobienia podkładki użyję zdjęć wyciętych z metek ze sklepów odzieżowych :) Zdjęcia wycięłam i przykleiłam na klej w sztyfcie. Dorysowałam linki długopisem, aby zdjęcia wyglądały na przyczepione do drewnianej deski, a cyrkonie imitują gwoździki :)


Teraz już tylko lakier i do wyschnięcia na 24 godziny :D

2 komentarze:

  1. Amazing DIY! Would you like to follow each other?


    X
    http://subhamrai.blogspot.in/

    OdpowiedzUsuń